•  
  •  
  •  

Питання децентралізації та реформи місцевого самоврядування в Україні обговорено на засіданні Наглядової ради Програми Ради Європи

Перший заступник Голови НАДС Володимир Купрій взяв участь у засіданні Наглядової ради Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

Він, зокрема, зазначив, що ніякі зміни не відбуваються без людей, зміцнення інституцій визначається високопрофесійним персоналом. Ось чому так важливо забезпечити належний професійний і службовий розвиток державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

З цією метою прийнято Концепцію реформування системи професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, яка сприятиме створенню сучасної цілісної, мобільної та гнучкої системи професійного навчання зазначених категорій осіб з розвиненою інфраструктурою, ефективним управлінням і належним ресурсним потенціалом.

Володимир Купрій подякував експертам Програми Ради Європи за допомогу та підтримку у розробленні та широкому обговоренні зазначеного документу.

Під час заходу обговорено проблеми реформування місцевого самоврядування в Україні, пріоритети та виклики, з якими стикається Україна в цьому процесі.

Учасники заходу також обговорили результати виконання плану дій Ради Європи в Україні та окреслили подальші кроки співпраці. 

У засіданні Наглядової Ради взяли участь народний депутат України, Голова Комітету Верховної ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, керівник Департаменту з питань демократичного врядування, Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску.