•  
  •  
  •  

Україна підвищуватиме рівень прозорості та ефективності в сфері управління людськими ресурсами

Україна за підтримки Європейського Союзу і Світового Банку долучилася до Проекту зі зміцнення системи управління державними ресурсами.

За участю Сату Кахконена, Директора Світового Банку у справах Білорусі, Молдови та України, Хьюга Мінгареллі, Посла Європейського Союзу в Україні, Степана Кубіва, Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Євгена Капінуса, державного секретаря Міністерства фінансів України, Костянтина Ващенка, Голови Національного агентства України з питань державної служби, відбулося підписання угоди про надання Україні грантової допомоги для розробки і реалізації інформаційної системи управління людськими ресурсами, впровадження реформи бухгалтерського обліку в державному секторі, прогнозування доходів, розбудови спроможностей у сфері податкової політики, розвитку стратегії запровадження інформаційних технологій в секторі управління державними фінансами, а також аналізу ефективності державних витрат.

Грант у розмірі 3,03 млн. євро, наданий Європейським Союзом, буде реалізовано основними установами-бенефіціарами проекту – Міністерством фінансів та Національним агентством України з питань державної служби.

Проект зі зміцнення системи управління державними ресурсами передбачає досягнення більшої прозорості та ефективності управління людськими ресурсами і допомагатиме державним органам України в автоматизації системи управління людськими ресурсами та управління даними про фонд заробітної плати для державних службовців і співробітників державних органів.

У вступному слові Сату Кахконен зазначив, що Світовий Банк і Європейський Союз підтримують стратегію Уряду України щодо зміцнення прозорості та ефективності державних установ і сфери управління державними ресурсами, а також очікують, що ці зусилля сприятимуть зниженню корупції та вдосконаленню системи управління.

Хьюг Мінгареллі наголосив, що Європейський Союз підтримує дві комплексні реформи, прийняті Урядом України – це реформа державного управління і створення ефективної та професійної державної служби, а також зміцнення системи управління державними фінансами України з метою надання якісних державних послуг громадянам.

Костянтин Ващенко подякував представникам Європейського Союзу і Світового Банку за всебічну підтримку процесів реформування державного управління і наголосив, що реалізація зазначеного проекту дасть змогу:

  • посилити інституційну спроможність органів державної влади,
  • покращити ефективність прийняття управлінських рішень в контексті впровадження стратегії “Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки”;
  • забезпечити процеси управління людськими ресурсами в органах державної влади;
  • налагодити координацію процесів управління людськими ресурсами з можливістю доступу користувачів через єдине вікно;

забезпечити формування кадрової документації в електронному вигляді та вільний доступ громадян до інформації про людські ресурси та фонд оплати праці в органах державної влади відповідно до чинного законодавства.